Wakacje w Siemianowicach są przepełnione atrakcjami. Koncerty, teatry dla dzieci czy Wewnątrz Ballady to tylko niektóre warte sprawdzenia wydarzenia. Poza kulturowymi eventami miasto dostarcza również wrażeń sportowych. Niedawno rozpoczęły się bezpłatne lekcje gry w golfa.

W drugim miesiącu wakacji, siemianowicka młodzież i dzieci będą mogli poczuć się Iga Świątek i Rafael Nadal, ponieważ już od pierwszego dnia sierpnia ruszają bezpłatne zajęcie z gry w tenisa. Lekcje będą odbywać się do 26 sierpnia godzinach 10-11:30 oraz 11:30-13. Treningi poprowadzi Leszek Jaskuła na kortach tenisowych w parku Pszczelnik. Tenisowe zajęcia zakończy się turniejem, w którym wezmą udział wszyscy uczestnicy lekcji.

Inne sportowe wydarzenia

W Siemianowicach będzie można wziąć udział w kilku innych sportowych atrakcjach. Od początku wakacji w każdy wtorek odbywają się Wtorki Biegowe, czyli maraton na raty. 4 sierpnia będzie okazja do wzięcia udziału w Teście Coopera, który polega na 12-minutowym biegu na bieżni, co ma na celu sprawdzenie wydolności organizmu.

W drugiej części miesiąca odbędą się jeszcze Turniej Piątek Piłkarskich Drużyn Podwórkowych, aerobik w wodzie oraz Turniej Siatkówki Plażowej Mixtów.