Kto nie chciałby być jak Tiger Woods? Jest on zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym golfistą na świecie, a przez wiele lat był najlepiej zarabiającym sportowcem. Siemianowice dają możliwość, by pójść w jego ślady.

Bezpłatne lekcje gry w golfa

W Śląskim Klubie Golfowym, który znajduje się w Siemianowicach Śląskich, są organizowane bezpłatne zajęcia gry w golfa dla dzieci i młodzieży z miasta. Pierwsze lekcje odbyły się 21 i 25 lipca, a kolejne odbędą się 28 lipca oraz przez cały sierpień w każdy poniedziałek i czwartek.

Elegancki i luksusowy sport

Golf to bardzo spokojny, elegancki i często uważany za luksusowy sport. Postacią, która odegrała dużą rolę w popularyzacji tego sportu, jest niewątpliwie Tiger Wodos. Ten amerykański golfista wygrał piętnaście turniejów wielkoszlemowych oraz został najmłodszym graczem, który wygrał turniej Masters, zrobił to w wieku 21 lat i 3. miesięcy.

Golf jest sportem uprawianym na otwartych terenach, a polega na trafieniu małą piłeczką do otworu w ziemi. Wykorzystuje się do tego specjalne kije, a celem dokonanie tego w jak najmniejszej liczbie uderzeń. W 2016 roku golf powrócił na Igrzyska Olimpijskie.