W weekend polska reprezentacja kobiet rozegra trzy mecze towarzyskie hokeja na trawie z reprezentantkami Austrii. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 19:00, kolejny w sobotę o 17:00, a ostatni w niedzielę o godzinie 11:00. Wszystkie mecze odbędą się na boisku Kompleksu Sportowego Siemion.

Jak radzą sobie nasze reprezentantki?

Niestety panie reprezentujący Polskę nie odnoszą sukcesów. Na igrzyskach Olimpijskich wystąpiły tylko raz i zajęły ostatnie miejsce. W 2015 roku na ósmym miejscu zakończyły zmagania na Mistrzostwach Europy, a na Mistrzostwach Świata jeszcze nigdy nie zagrały. Inaczej sytuacja wygląda w rozgrywkach halowych, w których nasze reprezentantki trzy razy zajmowały miejsca na podium na Halowych Mistrzostwach Europy.

Siemianowickie tradycje

Siemianowice Śląskie uznawane są za jeden z głównych ośrodków hokeja na trawie w Polsce, a Klub Hokeistów Siemianowice Śląskie jest jednym z założycieli Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Mistrzostwa Polski w tym drużynowym sporcie rozgrywa się od roku 1927, a pierwszym mistrzem kraju został właśnie siemianowicki zespół, a trzy lata później zdobył kolejny tytuł.
Obecnie kontynuatorem tradycji klubu jest powstała w 2015 roku HKS Siemianowiczanka.