Siemianowicka Kuźnia Przedsiębiorczości powstała aby pomóc rozwijać się osobom bezrobotnym powyżej 30 roku życia, a jednocześnie wspierać przedsiębiorczość i samozatrudnienie. Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Siemianowic Śląskich. Miło jest nam poinformować, że przedłużono możliwość zgłaszania się do tego projektu i możecie zrobić do jeszcze do 10 stycznia 2022. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z tekstem na temat prowadzenia działalności gospodarczej.

Na czym polega pomoc projektu?

Osoby, które zakwalifikują się do Siemianowickiej Kuźni Przedsiębiorczości otrzymają dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby po 50 roku życia, osoby niepełnosprawne i bezrobotne od długiego czasu. Dodatkowo przewidziane jest pierwszeństwo dla kobiet, które powracają na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

Oprócz wsparcia finansowego projekt zakłada pomoc w zakładaniu i prowadzeniu działalności, a jeszcze na etapie rekrutacji spotkanie z doradcą zawodowym. Dzięki temu możliwe będzie jak najlepsze dopasowanie otwieranego biznesu do umiejętności i chęci zainteresowanych.

Wsparcie przed rozpoczęciem prowadzenia działalności przewidziane jest w dwóch kategoriach. W inny sposób zajęcia będą przeprowadzane dla osób, które nie wiedzą nic na temat prowadzenia biznesu, i inaczej dla chętnych, którzy mają wiedzę w tym temacie. W przypadku wsparcia finansowego Siemianowicka Kuźnia Przedsiębiorczości przewiduje budżet w kwocie 25 324,14 zł brutto na uczestnika, który jest przyznawany jednorazowo. Dodatkowo można liczyć na comiesięczne wsparcie pomostowe podstawowe i przedłużone. W zależności od potrzeb Uczestnicy będą dostawać 2000 zł brutto miesięcznie przez 6 lub 12 miesięcy.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać pomoc?

Przede wszystkim trzeba złożyć Formularz rekrutacyjny, który znajdziecie w Biurze Projektu na ul. Michałkowickiej 105. Dodatkowo potrzebne będzie zaświadczenie o byciu osobą bezrobotną i w przypadku osób niepełnosprawnych – orzeczenie o niepełnosprawności.