Siemianowice Śląskie nie są zbyt popularnym miejscem turystycznym. Położone tuż obok Katowic powodują, że ludzie raczej traktują je jak sypialnię większych miast w okolicy. Nie znaczy to jednak, że nie ma w nich nic ciekawego do zobaczenia. Dzisiaj pokażemy Wam kilka miejscówek, które warto odwiedzić będąc w Siemianowicach albo okolicy.

Bażantarnia

Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca wszystkich pasjonatów przyrody. Na 39,2 ha lasów można spacerować, biegać i jeździć rowerem. Lasek to doskonałe miejsce na odetchnięcie i zrelaksowanie się. Na terenach Bażantarni znajduje się również strzelnica i pole golfowe, na których można jeszcze ciekawiej spędzić czas.

Staw Rzęsa

Jest to zdecydowanie jedno z najładniejszych miejsc w całym mieście. Jeśli wybieracie się na romantyczny spacer we dwoje to koniecznie zahaczcie o Staw. Dookoła znaleźć można kilka ścieżek spacerowych, a dla każdego kto chce chwilkę odpocząć znajdą się ławeczki. Do Stawu Rzęsa dojdziecie bardzo szybko z Bażantarnii, więc przy ładnej pogodzie możecie połączyć te dwie atrakcje.

Spichlerz dworski

W samym centrum Siemianowic Śląskich jest Park Miejski, a w nim Pałac i Spichlerz Dworski. W Pałacu mieści się aktualnie Browar, Spichlerz za to stał się siedzibą Muzeum Miejskiego. Jeśli nie interesuje Was wnętrze to warto przynajmniej przejść się dookoła i obejrzeć te zabudowania z zewnątrz.

Willa Fitznera

Kolejny punkt na mapie miasta, który robi wrażenie z zewnątrz. Niewielki pałacyk położony jest w samym centrum Siemianowic i pokazuje jak wyglądały wille w połowie XIX wieku. Aktualnie budynek został przejęty przez Siemianowickie Centrum Kultury i jeśli będziecie mieć szczęście to może załapiecie się na spotkania i warsztaty, które odbywają się w środku.

Park Górnik

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym parku. Siemianowice pod tym względem potrafią naprawdę zachwycić. Park Górnik jest zabytkowym terenem, w którym znajdziemy malowniczą fontannę, staw Michałkowicki i “Zameczek”. Miejsce to jest niesamowicie spokojne i pełne zieleni. Warto odwiedzić je nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą.

 

Jak widzicie Siemianowice to nie tylko miasto obok Katowic, ale też sporo atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Z pewnością nie zawiedziecie się ilością zieleni, jaka tam występuje.