W tym wyjątkowym dniu, które jest świętem wszystkich Bibliotekarek i Bibliotekarzy, chcemy z serca podziękować za Waszą ciężką pracę. Każdego dnia dokładacie wielkiego wysiłku, aby przekazać nam jak nieoceniony wkład książki wprowadzają do naszego życia. Towarzyszą nam w nim, ucząc nas, jak ciekawe może ono stać się dzięki literaturze. Książki wzbogacają nasze codzienne doświadczenia, dostarczają odpowiedzi na pytania nurtujące nasze umysły oraz stanowią źródło fantastycznej rozrywki.

Chcielibyśmy Wam życzyć, abyście nigdy nie stracili swojego entuzjazmu do pracy, a także twórczego podejścia do niej. Radość płynąca z dzielenia się z nami Waszymi pasjami – miłością do książek i szacunkiem dla nich – jest dla nas niezwykle inspirująca. Cieszymy się również widząc, że coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, zaczyna doceniać wartość literatury oraz piękno zawarte w słowie pisanym – a to wszystko dzięki waszej pracy.

Mamy nadzieję na możliwość częstych spotkań w bibliotekach i czytelniach. To miejsca magiczne, dostępne dla wszystkich, w których można czerpać z nieskończonego bogactwa książek. Chcielibyśmy, aby każdy mógł sięgnąć po tę kopalnię wiedzy i mądrości, jaką są książki.