Siemianowicka policja wyróżniła się zdolnością do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który miał w swoim organizmie więcej niż dwa promile alkoholu. Mężczyzna w wieku 41 lat obecnie nie posiada prawa jazdy, a teraz musi się liczyć z możliwością karania go trzyletnim pobytem w zakładzie karnym.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich 2 maja podzielili się informacją o incydencie dotyczącym pijanego kierowcy.

Kierujący pojazdem mężczyzna miał w swoim systemie ponad dwa promile alkoholu. Siemianowiccy stróże prawa skutecznie odizolowali od społeczeństwa 41-letniego kierującego Mazdą, który znajdował się pod wpływem substancji odurzających. Zatrzymanie było możliwe dzięki zgłoszeniu od czujnych mieszkańców.

Test na zawartość alkoholu przeprowadzony specjalistycznym urządzeniem, alkomatem, potwierdził obecność w organizmie kierującego ponad dwóch promili alkoholu. Mężczyźnie odebrano prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypomnijmy, że prowadzenie samochodu w stanie upojenia alkoholowego jest uznawane za czyn przestępny. W ramach kary kodeks karny przewiduje odjęcie wolności na okres do trzech lat.