Wyborcy Siemianowic Śląskich będą musieli ponownie udać się do urn, aby wybrać swojego prezydenta. Pierwsza tura wyborów, która odbyła się niedawno, nie przyniosła jednoznacznego rozstrzygnięcia. W związku z tym, 21 kwietnia odbędzie się druga tura, w której to głosowanie zmierzą się dwaj kandydaci: Rafał Piech, reprezentujący Polskę Jest Jedną, oraz Anna Zasada-Chorab z Koalicji Obywatelskiej.

Stawką rywalizacji jest prestiżowy fotel prezydenta miasta. Wyniki pierwszej tury pokazują, że batalia o to stanowisko jest zacięta. Ostatecznie najlepsze wyniki uzyskali Rafał Piech i Anna Zasada-Chorab. Pierwszy z nich zdobył poparcie na poziomie 28,32%, podczas gdy druga kandydatka była tuż za nim z wynikiem 25,42%.

Na następnych miejscach uplasowali się Adam Cebula z KWW Nowe Siemianowice (18,27%), Danuta Sobczyk reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość (8,28%), Jan Wieczorek z KWW Jan Wieczorek Siemce360 (7,68%), Marcin Janota z KWW SMS (5,91%), Karina Siwiec z KWW Inicjatywa Gościniak Siwiec-Magielnicka (3,52%) oraz Krzysztof Szyga z KWW Krzysztof Szyga Lepiej w Siemianowicach (2,60%).