Policja drogowa z Siemianowic w niedzielę zdecydowała się dołączyć do narodowej kampanii pod hasłem „TRUCK & BUS”. Pomimo że głównym celem tej inicjatywy była identyfikacja i eliminacja niewłaściwości związanych z transportem drogowym osób i towarów, funkcjonariusze nie ignorowali żadnych działań sprzecznych z prawem. Operacja przeprowadzana była od godziny 6.00 do 22.00.

Nazwa kampanii „BUS & TRUCK” sugeruje, że główną grupą docelową byli kierowcy autokarów i ładowarek. Przez okres od 6.00 do 22.00, policja z Siemianowic przeprowadziła kontrolę 35 pojazdów, w tym 18 ciężarówek i 12 autobusów. Podczas trwania akcji, której czas wyniósł kilkanaście godzin, funkcjonariusze upewniali się, że wszystkie przewożone ładunki są odpowiednio zabezpieczone i ważą tyle, ile powinny. Działania przeprowadzone tego dnia zaowocowały nałożeniem dwóch mandatów karnych i jednego pouczenia.

Droga jest miejscem partnerstwa. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego jest kluczem do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, nie tylko dla nas, ale i dla innych użytkowników.