Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech, niedawno ogłosił na swojej stronie na Facebooku, że miasto to zyska znów połączenie kolejowe dla pasażerów. Powiedział, że planowane są dwa perony kolejowe. Jednak, kwestia odnowienia połączenia kolejowego dla pasażerów nadal jest otwarta i nie jest jeszcze pewne, czy to się naprawdę wydarzy.

Według słów Piecha, Siemianowice Śląskie otrzymają dwa perony kolejowe – jeden w dzielnicy Bytków, a drugi w centrum miasta. Oznacza to możliwość odnowienia połączeń pasażerskich przez to miasto. Przez ostatnie lata, miasto to czyniło starania, aby to osiągnąć. Metropolia zatwierdziła wariant 8a, który ma być realizowany w najbliższym czasie. To oznacza, że mieszkańcy Siemianowic Śląskich będą mogli znów podróżować pociągami do takich miejsc jak Gliwice, Kraków, Bytom, Chorzów oraz Mysłowice – takie informacje przekazał prezydent Rafał Piech na swoim profilu na Facebooku.

Jednakże, jak sam Piech dodał później, perspektywa tych prac planistycznych to kwestia „kilku lat”. Dlatego na chwilę obecną, mieszkańcy tego miasta nie mogą być pewni, czy wspomniana inwestycja faktycznie zostanie zrealizowana. Droga do jej realizacji jest jeszcze długa i wiele rzeczy może się zmienić.