Zgodnie z przeprowadzonymi dzisiaj od świtu kontrolami drogowymi, pod nazwą „Trzeźwość”, które miały miejsce w całym województwie, siemianowiccy funkcjonariusze wykryli dwóch nietrzeźwych kierowców. Akcja ta, mająca na celu zapobieganie zdarzeniom drogowym spowodowanym przez osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu, składała się z ponad 600 badań alkomatem. Dwa spośród badanych osób zostały przyłapane na jazdę pod wpływem alkoholu i teraz czeka je odpowiednia kara za złamanie przepisów.

Kontrole drogowe przeprowadzone przez siemianowickich policjantów zaczęły się dzisiaj już o świcie. W ich trakcie przetestowano stan trzeźwości ponad 600 kierowców. Policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców – 60-letniego mężczyznę kierującego volvo, który o godzinie piątej rano miał prawie promil alkoholu we krwi, oraz 40-letniego kierowcę, który miał we krwi tyle alkoholu, że stanowiło to wykroczenie. Pierwszemu grozi do trzech lat więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej rok, zaś drugiemu – lżejsza kara.

Noworoczne działania drogówki obejmowały również kontrolę mężczyzny prowadzącego nissana na ulicy Zwycięstwa. Test alkomatem wykazał, że miał we krwi 1 promil alkoholu, co zgodnie z prawem stanowi przestępstwo. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który popełnił to przestępstwo, również zostanie ukarany.

Policja przypomina, że każdy kierowca, który po spożyciu alkoholu jest usuwany z ruchu drogowego, przyczynia się do bezpieczeństwa innych uczestników ruchu. Jeśli ktoś podejrzewa, że dana osoba prowadzi pojazd po spożyciu alkoholu, powinien natychmiast zgłosić to odpowiednim służbom. Jeśli ktoś z naszego otoczenia pije i zamierza prowadzić samochód, powinniśmy stanowczo sprzeciwić się takiemu postępowaniu i nie pozwolić na łamanie prawa, bo konsekwencje mogą być tragiczne.