Podczas nocnej interwencji, funkcjonariusze policji zatrzymali młodego mężczyznę, który nie tylko groził swojej matce, ale również dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do ich mieszkania. 27-letni agresor zdołał uciec z miejsca zdarzenia przed przybyciem patroli, jednak jego ucieczka nie trwała długo. W trakcie prowadzonej przez policję akcji, sprawca postanowił dać upust swoim frustracjom, niszcząc policyjny radiowóz.

Niesforny syn w stroju pirata spędził resztę sylwestrowej nocy nie na zabawie, lecz w areszcie, gdzie był pod obserwacją funkcjonariuszy i otrzeźwiał. Następnego dnia usłyszał zarzuty za swoje skandaliczne zachowanie. Prokuratura zadecydowała o nałożeniu na niego policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do rodziców.

Zarówno za groźby karalne wobec matki, jak i za dewastację mienia materialnego – drzwi do mieszkania i policyjnego radiowozu – 27-latek odpowie teraz przed sądem. Za zniszczenie mienia zagrożona jest kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przekazany pod nadzór prokuratora, który zdecydował o nałożeniu na niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z rodzicami.