W ten wyjątkowy sposób, funkcjonariusze z Siemianowic Śląskich chcieli wyrazić swój ból i solidarność z rodzinami oraz bliskimi zmarłych kolegów po fachu. Odeszli od nas wykonując swoje obowiązki do ostatniego tchu – asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak. Dokładnie o godzinie 17:00, razem z kolegami mundurowymi z całego kraju oraz przedstawicielami innych służb mundurowych, upamiętnili ich posługując się dźwiękami syren policyjnych. Cześć Ich pamięci!

5 grudnia, o godzinie 17:00, wszyscy policjanci z różnych części Polski, wraz z innymi służbami mundurowymi, zawiesili na chwilę swoje codzienne zadania by uczcić pamięć poległych na służbie kolegów z Wrocławia. Z ratusza rozległy się dźwięki syren, a funkcjonariusze uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach. W malowniczym Parku Tradycji oddali im hołd, pokazując jednocześnie jedność i solidarność z rodzinami i bliskimi asp.szt. Daniela Łuczyńskiego i asp.szt. Ireneusza Michalaka. Ci dwaj mężczyźni, do końca swojej służby, wiernie wypełniali obowiązki wynikające z roty ślubowania.

Ich tragiczna śmierć zapadła w sercach policyjnej braci na zawsze. Ta smutna chwila przypomina, że każdy, kto nosi mundur i odznakę policyjną, codziennie naraża swoje życie i zdrowie w służbie społeczeństwu. Cześć Ich pamięci!