Kolejna gala „Siemianowickie Barwy Wolontariatu” została zakończona z niezwykłym powodzeniem, a miejsce jej rozgrywania to Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Mimo zimowej atmosfery za oknami, ciepło i entuzjazm wolontariuszy przepełniały te miejsce, które stało się areną dla wyrażenia wdzięczności i uznania dla ich nieskończonej dobroduszności i poświęcenia. Marek Kołbuk, gospodarz tego gościnnego miejsca, z gracją poprowadził wydarzenie.

Elżbieta Nieszporek, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych, dała początek pierwszej części Gali, serdecznie witając wszystkich obecnych w imieniu swoim oraz Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie – Rafała Piecha. Jak każdego roku, Gala była miejscem podsumowania edycji konkursu „Siemianowickie Barwy Wolontariatu”, który w tym roku świętował swoją siódmą odsłonę. Konkurs jest dedykowany dla wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które współpracują z wolontariuszami i wspierają ich działania.

Akcentem wyjątkowym tegorocznej Gali była prezentacja nowej statuetki „Siemianowickie Barwy Wolontariatu”, która powstała z inspiracji serca i stanowi symbol miasta Siemianowice Śląskie oraz ogólnego charakteru Gali. Swoje autorstwo i wykonanie zawdzięcza osobom o wyjątkowej wrażliwości – uczestnikom i terapeutom z „Imperium Słońca”, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemianowicach Śląskich. Ta statuetka, podkreślając cechy charakterystyczne dla siemianowickiego wolontariatu, stanie się teraz stałym elementem Gali.