Nieustępliwa determinacja parlamentarzystów, by wprowadzić zmiany w przepisach prawa mające na celu ochronę przed drastycznymi podwyżkami cen energii, stała się głównym tematem debaty, która odbyła się 8 grudnia. Spotkanie z mieszkańcami osiedla Bańgów, dotkniętymi problemem, miało miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 i było zaplanowane przez Rafała Piecha, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

Podczas spotkania, które było już drugim w serii – pierwsze miało miejsce tydzień wcześniej, 30 listopada – prezydent Piech obiecał zaprosić do udziału nie tylko posłów, ale również przedstawicieli zarządu i rady nadzorczej Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tauron Ciepło Sp. z o.o. oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Różnorodny skład uczestników debaty obejmował: Ewę Kołodziej i Łukasza Ściebiorowskiego (obojętność Koalicji Obywatelskiej), Romana Fritza (Konfederacja Korony Polskiej), Grzegorza Płaczka (Konfederacja Wolność i Niepodległość) oraz przedstawicieli zarządu Tauron Ciepło Sp. z o.o. z Katowic oraz zarządu i rady nadzorczej Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Głównym tematem rozmów było zróżnicowanie sytuacji mieszkańców bloków mieszkalnych należących do spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot, szczególnie w kontekście ostrej podwyżki cen energii cieplnej. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o energię dostarczaną przez firmy zarządzające kotłowniami gazowymi, takie jak Tauron Ciepło Sp. z o.o., odpowiedzialne za dostawy na osiedle Bańgów.