Nie ma nic przyjemniejszego niż wypoczynek na działce podczas słonecznej jesiennej pogody. To idealny czas na prace ogrodnicze i przygotowanie naszych kochanych oaz zieleni do zimy. Warto jednak pamiętać, że nie tylko my lubimy spędzać ten czas na działkach – również złodzieje mogą odwiedzić nasze ogródki.

Właściciele działek powinni pamiętać, że jesień i zima to okres, gdy nasze altanki często pozostają bez nadzoru, stając się łakomym kąskiem dla złodziei. Właśnie w tych porach roku najczęściej dochodzi do włamań i incydentów kradzieży. Policja zwraca się więc z apelem do wszystkich posiadaczy działek o zwiększoną czujność. Ważne jest regularne sprawdzanie stanu swojego ogródka oraz unikanie zostawiania w altanach czy innych miejscach wartościowych przedmiotów, narzędzi i sprzętów.

Funkcjonariusze przypominają również, że złodziej może skorzystać z okazji i zabrać rzeczy pozostawione bez opieki przez zapracowanych działkowiczów. W kręgu potencjalnych łupów znajdują się nie tylko kosztowne urządzenia, ale również osobiste przedmioty – torebki, telefony, laptopy, zegarki czy rowery. Dlatego apelują do miłośników ogrodniczych prac o nieustanną obserwację swoich cennych rzeczy i unikanie pozostawiania cennych przedmiotów w altanach i narzędziowniach. Wysokiej jakości narzędzia elektryczne czy sprzęty kuchenne mogą przyciągać potencjalnych złodziei, dlatego zalecają przenoszenie ich do miejsca zamieszkania – informuje Śląska Policja na swojej stronie.