Panujesz jednodniową wycieczkę na Górnym Śląsku? Wybierz się do Siemianowic. Podpowiadamy co zwiedzić w tym urzekającym miasteczku.

 

Co zwiedzić w Siemianowicach? Takie pytanie zadają sobie turyści przybywający do naszego miasta. Otóż nasza miejscowość skrywa w sobie wiele tajemnic, ciekawostek i interesujący miejsc, które są warte zwiedzenia. Z tego względu zdecydowanie warto wybrać się do naszego miasta na jednodniową lub weekendową wycieczkę.

Na liście obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć znajduje się: Zespół pałacowo-parkowy, Pałac w Michałkowicach, Spichlerz – obecnie Muzeum Miejskie, Pałacyk romantyczny z XIX wieku, Kościół Ewangelicki im. Marcina Lutra, Kościół św. Antoniego z Padwy, Figura św. Jana Nepomucena, Krzyż przy ul. M. Watoły, cmentarz choleryczny, Ratusz, Ratusz dawnej gminy Huta Laura, budynek dawnego szpitala spółki Brackiej, budynek Łaźni Miejskiej.

Na uwagę zasługuje również: dawna willa dyrektora kopalni „Max”, budynek dyrekcji kopalni przy ul. Olimpijskiej, kompleks dawnego browaru w Hucie Laura, siedziba Siemianowickiego Centrum Kultury, Pomnik Obrońców Kopalni „Michał, Pomnik Czynu Powstańczego, Grób Nieznanego Żołnierza, Tablica Patriotów, Pomnik Skrzeka i Wójcika.