Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 31 ta jedyna w swoim rodzaju fundacja przystąpi do akcji po to, aby zebrać fundusze na rzecz walki z sepsą. W tym celu powołuje do działania liczne sztaby w całym kraju. W naszym mieście również działają sztaby, które zorganizują najróżniejsze inicjatywy mające pomóc wesprzeć zbiórkę.

Każdego roku fundacja zbiera wielomilionowe kwoty, które są przekazywane na niezbędny sprzęt do szpitali oraz leki dla chorych. Także nasze Siemianowice mają w tym przedsięwzięciu swoją cegiełkę. Wszystkie tegoroczne wydarzenia odbędą się w Hali Michał. Organizatorem przedsięwzięcia jest Hufiec ZHP Siemianowice Śląskie. Ponadto lokalni harcerze zapraszają do wzięcia udziału w akcji nadajmy świątecznym choinkom drugie życie.

Tradycyjnie w dniu finału na ulicach Siemianowic będzie można spotkać wielu wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do specjalnych fundacyjnych puszek. W zamian za przekazaną cegiełkę każda osoba uzyska czerwone serduszko.