Co prawda Halloween przypada na dzień 31 października, ale czasie Nocnych Marków, które odbędą się w sobotę 29 października nie zabraknie akcentów, które mogą doprowadzić do gęsiej skórki.

VIII Siemianowickie Nocne Marki

Nocne Marki to bieg przebierańców, tematyka przebrań powinna dotyczyć Halloween, a sam bieg wystartuje po zmroku. To jednak nie dotyczy dzieci, do których to wydarzenie także jest skierowane. Najmłodsi uczestnicy swój bieg rozpoczną o godzinie 13:00. W dalszej kolejności rozpocznie się bieg na 10 kilometrów, który zaplanowano na 16:00, a dwie godziny później wystartuje bieg na dystansie 5. kilometrów. O 18:05 start Nordic Walking.

Puchary dla zwycięzców

Najszybszy obywatel i najszybsza obywatelka Siemianowic otrzymają puchary, ale o wygraną powalczą też najliczniejsze drużyny biegowe. Na troje najszybszych uczestników na mecie będą czekać nagrody rzeczowe. Trasa biegu pobiegnie bażantarnię, wzdłuż pola gollfowego, a w okolicach trzeciego kilometra uczestnicy będą mijać cmentarz.

Wciąż można się zapisać!

Niezdecydowani mają coraz mniej czasu! Zapisy przyjmowane będą do 23 października do godziny 19:00. Przy zapisach obowiązuje opłata startowa, która w tej chwili wynosi 80 złotych.