Willa Fitznera to zabytkowy budynek należący niegdyś do Wilhelma Fitznera, ale obecnie jest to siedziba Siemianowickiego Centrum Kultury, w którym niemal codziennie odbywają się ciekawe wydarzenia.

Posiadłość Willa Fitznera

Willa powstała w 1859 roku i początkowo była znacznie mniejsza niż aktualnie. Niewielki obiekt parterowy rozbudowano w 1883 roku. Wewnątrz znajduje się między innymi bogato zdobiona sala widowiskowa, w mieści się 60 miejsc siedzących oraz kawiarnia. Budowla wzorowana była na stylu śródziemnomorskim, która nawiązuje do budynków starożytnych pod względem architektonicznym. 31 maja 1995 willa została wpisana do rejestru zabytków, a 2010 roku została przekazana Siemianowickiemu Centrum Kultury.

Najbliższe wydarzenia w zabytkowej willi

Najbliższe wydarzenie, które odbędzie się w tym miejscu to Koncert Szantowy, na którym wystąpi Radek Stachurski. Szanty to XVIII i XIX- wieczne pieśni, które śpiewano na statkach i choć Siemianowice nie mają niczego wspólnego z morzem, szanty przeżywają renesans i są coraz popularniejsze i stale pojawiają się odnowione wersje tych pieśni.

Ponadto odbywają się tam spotkania Klubu Gier Planszowych, Warsztaty Artystycznych Seniorów, a jeszcze w tym miesiącu czeka na nas kilka koncertów.