Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście zostanie zorganizowana zabawa świąteczno-mikołajkowa. Wydarzenie odbędzie się w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków. Nadchodzące wydarzenie zostanie zrealizowane w ramach projektu integracyjnego między Polakami i Ukraińcami pt. „Przyjaźń”. Przedsięwzięcie zostanie poprowadzone w języku polskim oraz ukraińskim.

Zabawa świąteczno-mikołajkowa odbędzie się 19 grudnia 2022 roku w poniedziałek. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:00. Na uczestników wydarzenia czekać będzie mnóstwo atrakcji w tym m.in. animacje dla dzieci, zabawy dla najmłodszych, prezenty, słodycze, a także pokaz baniek mydlanych. Co ciekawe wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Następnego dnia 20 grudnia odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Królewna Fasolka”. Spektakl zostanie przedstawiony w języku ukraińskim i zostanie zaprezentowany przez Teatr TRIP. Wejście na wydarzenie jest darmowe. Start spektaklu zaplanowano na godzinę 17:00. Wskazane dwa wydarzenia są finansowane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.