Już dzisiaj w pobliskiej Czeladzi odbędzie się bezpłatna akcja kardiologiczna. Badanie będzie można wykonać w kardiobusie, który zaparkowany jest przy ulicy 35-lecia PRL w godzinach 10- 16.

Badanie w mobilnym punkcie

Kordiobus daje możliwość bezpłatnego badania EKG, pomiaru ciśnienia oraz badania BMI. Badanie EKG jest wskazane u osób, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym i chorobami układu sercowo- naczyniowego. Jeśli u kogoś występują bóle w klatce piersiowej, duszności i zawroty głowy, również warto wykonać takie badanie.

Jedne z największych zagrożeń

Choroby układu krążenia i cukrzyca są jednymi z największych zagrożeń dla zdrowia i życia. Według Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej co dziesiąta dorosła osoba żyje z cukrzycą, a w Europie około 36% chorujących jest niezdiagnozowana. Niebezpieczna jest insulinoodporność oraz zespół metaboliczny, który kilkukrotnie zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Fundacja NUECA dla Zdrowia w mobilnych punktach badań daje możliwość samodzielnego badania poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi, nad którymi będzie jednak czuwał personel, aby wszystko było wykonane poprawnie.