Siemianowice będą jednym ze śląskich miast, w którym w sobotę 3 września odbędzie się kolejna edycja Industriady. Na to coroczne święto Szlaku Zabytków Techniki zapraszamy do Parku Tradycji w godzinach 12-21. Siemianowicka Industriada będzie poświęcona budynkowi maszynowni kopalni Michał.

Program tegorocznej Industriady

W tym roku motywem święta będzie „Po szychcie. Czas na fajrant!”. Wydarzenie podzielone jest na kilka bloków. Pierwszy z nich „Podź do kina” potrwa od 12 do 15, a jest to projekcja przedwojennych filmów animowanych.

Kolejnym blokiem jest „Bajtle na plac, a ojce…”. Tam czekać na nas będą warsztaty organizacji pozarządowych, gra fabularna, nauka gwary śląskiej, zabawy śląskie z Markiem Szołtyskiem, a także stoisko ze śląskimi maszketami. W czasie trwania tego bloku rozpocznie się „Czy to prawda, że jazz narodził się na śląsku”, czyli wywiad z Michałem Jędryką na temat jego książki, a następnie do zobaczyć będzie można wernisaż wystawy fotograficznej „Fajrant!”.

O 18 w „Cyrkus przijechoł do miasta” obejrzymy uliczny spektakl cyrkowy. Na zakończenie Industriady odbędzie się potańcówka w stylu PRL „Panie proszą panów”.

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

Industriada odbywa się każdego roku na terenie niemal całego Śląska i promuje zabytki techniki z województwa. Święto odbędzie się w 25 miastach między innymi w pobliskich Katowicach, Chorzowie, Bytomiu czy Czeladzi. We wszystkich miastach wydarzenie obejmie 41 obiektów i 350 wydarzeń.