Zwierzęta, tak jak ludzie, też potrzebują miłości, ale również tę miłość ofiarują ludziom. Wiele bezdomnych zwierząt żyje w schroniskach, dlatego już 15 września o godzinie 18 odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Moniki Bilowskiej zatytułowanej „Miłość do przygarnięcia”, której celem jest opowiedzenie o procesie odpowiedzialnej i świadomej adopcji pupila oraz zachęcić do przygarnięcia takich zwierzaków.

Wystawa organizowana jest przez Siemianowickie Centrum Kultury Willa Fitznera przy współpracy Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu.

Adopcja zwierząt

W Polsce jest kilka milionów bezdomnych zwierząt i ta liczba nie maleje. W schroniskach umiera co czwarte zwierzę, adoptując, można mu uratować niewinne życie i zyskać wiernego przyjaciela. Wybierając zwierzaka ze schroniska, możemy zdecydować, jaki charakter nam odpowiada. Wolontariusze i pracownicy schronisk spędzają z nimi wiele czasu i mogą dużo opowiedzieć o jego zachowaniu.

Kiedy i Gdzie?

Wernisaż odbędzie już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 w Willi Fitznera, która znajduje się na ulicy Fitznerów 3. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.