Krwiodawstwo jest bardzo szlachetne, a oddając krew, można uratować życie trzech osób. Gdzie „Darem Życia” mogą podzielić się mieszkańcy Siemianowic Śląskich? Okazuje się, że w samym mieście nie ma punktu krwiodawstwa i trzeba to zrobić w sąsiednich miejscowościach lub czekać aż pojawi się mobilny punkt poboru krwi.

Najbliższy punkt krwiodawstwa

Licząc od centrum Siemianowic, najbliżej położony punkt poboru krwi jest w Sosnowcu. Oddział Terenowy katowickiego RCKiK znajduje się na ulicy Zegadłowicza. Poza Sosnowcem siemianowiczanie mogą udać się pobliskich Katowic lub Bytomia. W Bytomiu także znajduje się Oddział Terenowy RCKiK Katowice. Mieści się on na terenie Szpitala Specjalistycznego numer 1 na ulicy Żeromskiego. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach jest na Raciborskiej.

Oddziały Terenowe RCKiK Katowice

Katowickie RCKiK posiada więcej Oddziałów Terenowych. Poza wymienionymi wyżej takie oddziały są w Bielsku- Białej, Cieszynie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Pszczynie, Tarnowskich Górach, Zabrzu oraz Knurowie.

Na początku lipca w Katowicach odbył się bieg „Katowice tętnią dobrem”. Organizatorem biegu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, a celem była promocja krwiodawstwa.

Przywileje Honorowych Dawców Krwi

Oddawanie krwi to oczywiście niesienie pomocy innym, ale osoba oddająca krew, może liczyć również na różne przywileje. W dzień, w którym oddajemy krew, możemy liczyć na posiłek regeneracyjny, zwrot kosztów przejazdu do najbliższej placówki, dzień wolny od pracy lub nauki.