Jeśli nie mogliście doczekać się spacerujących po ulicach wolontariuszy z puszkami to możecie być spokojni. Największa charytatywna impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę i to po raz 30. Naklejki w kształcie czerwonych serduszek to chyba najbardziej rozpoznawalna rzecz w całej Polsce. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają dzieci, młodzież, dorośli i starsi. Pewnie każdy z nas zna również kogoś, kto skorzystał ze sprzętu, który miał wdzięczny symbol serduszka. W tym roku możecie pomóc w zakupie sprzętu niezbędnego dla okulistyki dziecięcej.

Śląski Finał WOŚP

Oczywiście 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w całej aglomeracji śląskiej. Jeśli jednak interesują Was koncerty takich gwiazd jak Feel i Blue Cafe, to musicie udać się na Górkę Środulską do Sosnowca. Więcej informacji na ten temat pisał portal SosnowiecInfo. Nie oznacza to jednak, że w Siemianowicach będzie nudno. Z ciekawych śląskich wydarzeń warto wspomnieć o biciu Rekordu Polski w największym uszytym Sercu dla WOŚP, które będzie miało miejsce w Katowicach. Pod Katowickim spodkiem będzie również wiele atrakcji dla dzieci. Zapraszamy na animacje, spotkanie ze strażakami, food-tracki i liczne koncerty.

Jakie wydarzenia w Siemianowicach

Na Rynku odbędzie się koncert finałowy, podczas którego usłyszeć będziemy mogli takie zespoły jak: Mateja Band, aPsolvenci Meritum, soliści MDK Jordan, zuchy i harcerze Hufca ZHP Siemianowice Śląskie, Kotki, Sówki i Misie z Przedszkola nr 6 w Siemianowicach. Oprócz tego nie zabraknie licytacji i pokazów ratowniczych. Specjalnie dla dzieci przygotowana zostanie strefa animacji. Wszyscy zainteresowani będą mogli również skorzystać z punktu DKMS, który pojawi się na siemianowickim Rynku. Tradycyjnie o 20:00 rozpocznie się pokaz fajerwerków o dumnej nazwie “Światełko do nieba”.

Jeśli jesteście fanami psów to nie dla Was nic lepszego jak spacer z tymi wspaniałymi zwierzakami. Właśnie dlatego grupa Aki Go Trekking organizuje około 2-godzinny spacer z czworonogami. Możecie przyjść z psem, albo samemu. Jedynym wymaganiem jest wrzucenie symbolicznego pieniążka do puszki – pamiętajcie, nie ma minimalnej ani maksymalnej kwoty. Liczy się nawet najmniejsza złotówka. Rozpoczęcie spaceru w niedzielę o 12:00 pod MOSiR Pszczelnik.