W minioną niedzielę w Siemianowickim Parku Tradycji odbył się koncert Gutka i zespołu Bez Ceregieli. Koncert rozpoczął się o 18:00 i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Gutek

Nic dziwnego, w końcu Piotr “Gutek” Gutkowski to znana postać, nie tylko jako indywidualny twórca, ale również wieloletni członek zespołu Indios Bravos. Zespół działał od 1997 roku do 2015 roku, kiedy to członkowie zespołu poinformowali o zawieszeniu działalności koncertowej. Piotr Gutkowski jako solowy artysta pod pseudonimem Gutek występuje od 2017 roku. Tworzy muzykę reggae i hip-hop. Podczas koncertu Gutka w zeszłą niedzielę można było usłyszeć utwory z jego debiutanckiego albumu “Stan Rzeczy”.

“Bez Ceregieli”

Przed gwiazdą wieczoru na scenie wystąpił zespół “Bez Ceregieli”, który przyjechał do Siemianowic z Bytomia. Zespół zajmuje się tworzeniem bardzo energetycznej muzyki. Można powiedzieć, że jest to połączenie takich gatunków muzycznych jak rock, ska i reggae. Oprócz własnego koncertu zespół wystąpił na scenie również z Gutkiem i wspólnie wykonali utwór: „Nierytmiczny Me How”.