Być może niewiele osób pochodzących z Górnego Śląska wie, co jest ciekawego do zobaczenia w Siemianowicach, ale zapewne każdy wie, że jest tu Browar. W okolicach znajduje się więcej takich miejsc. Jednym z nich jest Browar Górnośląski w Zabrzu. Różni się on jednak dosyć mocno od siemianowickiego Browaru Pałacowego.

Pałac w Siemianowicach

Znajduje się on w Parku Miejskim i jest to jeden z największych Pałaców w Polsce. Jego historia sięga już XVII wieku, ale dopiero w kolejnych stuleciach zyskał znaną dzisiaj formę i wielkość. Był wielokrotnie rozbudowywany i modernizowany, jeszcze kilka lat temu wyglądał jak ruina. Dopiero w 2013 roku pojawiła się szansa na przywrócenie mu reprezentatywnego wyglądu. Pałac wykupiła Grupa Saternus, którą dziś możemy znać pod nazwą Inspiration Point. Prace nad remontem rozpoczęły się w 2016 roku, ale dopiero w 2018 firma otrzymała dofinansowanie i ruszyła z rewitalizacją pełną parą. W Pałacu, który możemy oglądać dziś w Parku Miejskim znajduje się między innymi Browar Pałacowy. W planach jest jeszcze stworzenie pomieszczeń i sal do organizacji wernisaży, wystaw i warsztatów artystycznych. Dostępna dla odwiedzających Pałac będzie również restauracja.

Browar Pałacowy

Browar istnieje w Pałacu od 2018 roku, a piwo, które jest w nim produkowane można wypić w kilku śląskich restauracjach. Co ciekawe na stronie internetowej browaru można zamówić je online. Dostępne są 4 rodzaje piwa – Pałacowy Pils, Dunkel, Jasny Lager i Bursztynowy Lager. Produkowane są w tradycyjny sposób zgodnie z Niemieckim Prawem Czystości i zdecydowanie warto ich spróbować. Każdy fan piw rzemieślniczych powinien być zadowolony ze smaku.