Wielu z Nas lubi otoczenie przyrody, między innymi pięknych drzew, bujnej roślinności, śpiewających ptaków. W mieście jednak nie jest łatwo o takie klimaty, jednakże trzeba przyznać, że są ! I są to przepiękne miejsca. Poniżej przybliżamy niektóre z nich.

Gdzie pójść do Parku w Siemianowicach Śląskich?

Park Górnik – przepiękny park położony w dzielnicy miasta, czyli – Michałkowicach. Jest to teren zabytkowy, szczycący się pięknym, zielonym otoczeniem.  W tym Parku, mieści się Zespół Pałacowy Pałac Rheinbabenów. Można tu spotkać również dom leśniczego oraz ogrodnika. To przecudne miejsce, słynie jeszcze z pięknej fontanny. Park Górnik mieści się przy ulicy Oświęcimskiej

Park Miejski – to urocze miejsce, mieszczące się przy ulicy Fryderyka Chopina. W parku znajduje się zabytkowy pałac ,a prócz niego porozstawiane rzeźby. Co więcej, w Parku Miejskim znajduje się także amfiteatr, w którym często odbywają się interesujące wydarzenia.

Park Hutnik – ten park przedstawia się nie tylko piękną zielenią, ale także idealnym miejscem na rozrywkę i aktywny wypoczynek dla całej rodziny! Znajdziesz tam plac zabaw z szerokim wachlarzem atrakcji, oraz siłownie na dworze, czy widok pięknej fontanny. Park Hutnik jest przy ulicy Śląskiej.