Jak wszyscy wiemy, właśnie odbywają się Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio. Wszyscy liczymy na to, że Polscy sportowcy, zachwycą Nas swoimi osiągnięciami, dadzą Nam wiele powodów do radości, pozytywnych emocji i wrażeń!

Czy Polscy sportowcy zdobyli już jakieś medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

Niestety, póki co nie jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o ilość medali, bowiem nie jesteśmy ani w pierwszej dziesiątce ani nawet dwudziestce. Aczkolwiek Polskim sportowcom udało się zdobyć dwa medale!!! Z czego ogromnie się cieszymy!

Pierwszy medal – srebrny, udało się zdobyć wioślarkom, w wyścigu czwórek podwójnych, przegrały jedynie z Chinkami.

Wczoraj jednak 31 lipca, Reprezentacja Polski w sztafecie mieszanej 4 x 400 m, zdobyła złoty medal! Dodatkowo, podwójnie pobili rekord Europy – wczoraj 3:09.67. a w piątek 3:10.44. W sztafecie, w której udało się zająć pierwsze miejsce brali udział: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty – Ersetic oraz Siemianowiczanin – Kajetan Duszyński.

Kim jest Kajetan Duszyński?

Kajetan Duszyński urodził się w Siemianowicach Śląskich, 12 maja 1995 roku. Swoją karierę na skalę światową, rozpoczął w 2014 roku, na eliminacjach Mistrzostw Świata juniorów w Eugene. Pierwszy swój medal – srebrny, zdobył w 2015 roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie, co powtórzył w Bydgoszczy dwa lata później i również zdobył srebrny medal. Wreszcie największym jego osiągnięciem jest zdobycie złotego medalu Olimpijskiego w Tokio.

Siemianowiczanie ale i cała Polska zapewne jest bardzo dumna z Kajetana oraz wszystkich uczestników sztafety, która zwyciężyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Gratulacje!

A my dalej dzielnie kibicujemy, pozostałym Reprezentantom Polski w zdobywaniu sukcesów na tak ważnym wydarzeniu jak Olimpiada w Tokio 2020! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!