W piątkowe poranki Siemianowicka policja rozpoczęła działania mające na celu ustalenie okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych znajdującym się przy rondzie ulicy Śląskiej. Została tam potrącona kobieta, która prawidłowo korzystała z przejścia. Z powodu odniesionych obrażeń poszkodowana musiała zostać przewieziona do szpitala. Zarówno kierowca samochodu osobowego, który brał udział w zdarzeniu, jak i piesza byli trzeźwi, co potwierdzili policjanci przeprowadzając badania alkomatem. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 10:00 rano, kiedy to mundurowi zostali wezwani na ulicę Śląską. Pierwsze raporty sugerowały, że doszło tam do potrącenia osoby przechodzącej przez przejście dla pieszych. Na miejscu incydentu potwierdziło się, że kobieta została potrącona przez pojazd osobowy podczas przechodzenia przez oznakowane przejście. Została ona natychmiast zabrana do szpitala przez służby ratunkowe ze względu na odniesione obrażenia. Policja przeprowadziła badanie alkomatem zarówno kierowcy jak i potrąconej kobiety, które wykazały, że obie osoby były trzeźwe. Teraz głównym zadaniem śledczych jest ustalenie, dlaczego kierujący samochodem nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Zaleca się zwolnienie i skupienie maksymalnej uwagi na otoczeniu oraz ruchu drogowym.