Siemianowicka placówka policyjna wraz z emerytowanymi funkcjonariuszami zrzeszonymi w Kołach nr 31, odwiedziła najmniejszych podopiecznych Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci. Z niecierpliwością, wśród zabaw i śmiechu, razem z maskotką Sznupek, cierpliwie oczekiwali na pojawienie się Świętego Mikołaja. Mundurowi wykorzystali ten czas na przekazanie dzieciom wartościowych rad dotyczących bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Wzruszenie i radość maluchów były najpiękniejszym podziękowaniem dla organizatorów.

Policjanci oraz członkowie Koła nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Siemianowic Śląskich, zrobili niespodziankę najmłodszym mieszkającym na ulicy Śniadeckiego, uczęszczającym do Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci. Towarzyszył im policyjny Pies Sznupek, który razem ze wszystkimi niecierpliwie oczekiwał na nadejście Mikołaja. Zanim jednak ten przybył z prezentami, mundurowi przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Policjant Arkadiusz Lasyk udzielił dzieciom niezwykle ważnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a asp. Michał Jędrszczyk z siemianowickiego oddziału drogówki wytłumaczył maluchom, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach. Każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę oraz opaskę odblaskową.

Artur Niedzielski, dzielnicowy z Siemianowic Śląskich, ćwiczył z dziećmi numery alarmowe, pokazując im, jak wezwać pomoc i jak jej udzielać. Podczas słodkiego poczęstunku czekanie na Mikołaja minęło szybko i w końcu z workiem pełnym prezentów przekroczył on próg placówki. Radości oraz uśmiechu było co niemiara i w taki oto sposób policjanci wrócili do swojej codziennej służby. Największym podziękowaniem dla organizatorów, czyli Koła nr 31 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Urzędu Miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaangażowanych w organizację Mikołaja dla dzieci z tej placówki, były uśmiechy na twarzach małych podopiecznych.