W pierwszy dzień października, czyli w niedzielę, zaplanowano jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, Silesia Marathon. Zawody te przyciągają tysiące biegaczy, co niestety niesie za sobą konsekwencje dla ruchu drogowego. Sprawdź jakie ulice i gdzie dokładnie zostaną zamknięte na czas trwania imprezy.

15. edycja Silesia Marathon to wydarzenie, które odbędzie się 1 października, w niedzielę. Start zaplanowano pod Stadionem Śląskim, a trasa zawodów pokonuje kilka miast, m.in. Katowice, Mysłowice, Siemianowice i Chorzów. Oprócz emocji związanych z rywalizacją sportową, uczestnicy i mieszkańcy tych miast muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Poniżej znajdują się informacje na temat planowanych zamknięć.

Zgodnie z harmonogramem, Ultramaraton ruszy o 7:40 rano. Start Silesia Marathonu przewidziano na 8:00 i 8:05, natomiast Półmaraton rozpocznie się o 9:40, 9:45 oraz 9:50. Do linii mety pierwszy zawodnik powinien dotrzeć około 10:15, a ceremonia dekoracji jest planowana na 12:15. Całość imprezy ma zakończyć się około 14:30.