Katowice, Chorzów, Pszczyna – to tylko kilka propozycji na fantastyczną wycieczę w naszym regionie.

 

Nasze miasto położone jest na Górnym Śląsku. To region, który oferuje wiele możliwości. Zdecydowanie mieszkańcy Siemianowic mają w pobliżu wiele możliwości turystycznych. Serdecznie polecamy zwiedzanie centrum Katowic wraz z zabytkową dzielnicą Katowic, czyli Nikiszowca. Ta dzielnica jest częścią Szlaku Zabytków Techniki. W Katowicach koniecznie trzeba wybrać się na prawdziwy śląski obiad! Polecamy śląskie kluski!

 

W Chorzowie znajduje się Śląski Park, który niegdyś określany był jako Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku. Znajduje się tutaj również Planetarium Śląskie, Muzeum – Górnośląski Park Etnograficzny, Rosarium, Stadion Śląski, Śląskie Wesołe Miasteczko, a także Ogród Zoologiczny. Warto również wybrać się w Tarnowskie Góry, w szczególności do Zabytkowej Kopalni Srebra.

 

Polecamy również zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie, wycieczkę do Ogrodzieńca, zobaczenie palmiarni i akwarium w Gliwicach. Ciekawą propozycją jest zwiedzanie szlaku śląskich mini browarów. Można również pokusić się na organizację wycieczki do pobliskich Czech.