Już w niedzielę odbędzie się kolejna edycja Silesia Marathonu, którego część trasy biegnie przez Siemianowice Śląskie. W związku z tym w mieście pojawią się ograniczenia w ruchu drogowym i czasowe zamknięcie kilku ulic.

Które ulice będą zamknięte?

Trasa biegu prowadzić będzie przez trzy śląskie miasta, a jednym z nich będą oczywiście Siemianowice Śląskie. W czasie trwania Silesia Marathonu od godziny 09:30 do 13:00 będą zamknięte ulice: Mysłowicka, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi oraz Katowicka. W newralgicznych miejscach ruchem poprzecznym kierować będzie policja.

Silesia Marathon wśród największych biegów w Polsce

Silesia Marathon w wersji półmaratonu, czyli biegu na dystansie 21,097 kilometra, w tym roku oficjalnie dołączył do Korony Polskich Półmaratonów, jest to grupa, w której znajduje się 10 takich biegów. Poza śląskim półmaratonem wśród największych biegów w Polsce na tym dystansie zaliczają się Półmaraton Ślężański, Półmaraton Warszawski, PKO Poznań Półmaraton, PKO Białystok Półmaraton, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, Międzynarodowy Półmaraton Signify, Bieg Lechitów i Cracovia Półmaraton Królewski.

Silesia Marathon to nie tylko półmaraton. Bieg oferuje również rywalizację w maratonie, którego długość trasy to 42,195 km oraz ultramaratonu na dystansie 50. kilometrów. Sercem rywalizacji jest tradycyjnie Stadion Śląski w Chorzowie.