W ostatni dzień sierpnia w hali Kompleksu Sportowego „Michał” zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polski w futsalu. Ten mecz będzie jednym z elementów obchodów 90. rocznicy nadania Siemianowicom Śląskim praw miejskich.

Dwie najlepsze drużyny w kraju

W jednym z pierwszych meczów sezonu zmierzą się mistrz Polski ze zdobywcą krajowego pucharu, czyli Piast Gliwice z Rekordem Bielsko-Biała, który jest zdobywcą pucharu Polski oraz wicemistrzem Polski.

Pierwsze mistrzostwo Polski

W poprzednim sezonie Piast Gliwice zdobył swoje pierwsze futsalowe mistrzostwo w historii klubu, chociaż Gliwice mają duże tradycje w polskim futsalu. Nova Gliwice to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, a medale Ekstraklasy zdobywali także Jard i Jango Gliwice. Dla Piasta był to pierwszy złoty medal, ale nie pierwszy krążek, rok wcześniej zakończyli sezon na trzecim miejscu.

Utytułowany Rekord

Rekord Bielsko-Białą długo nie odnosił sukcesów. W 2006 roku spadli z najwyższego szczebla rozgrywkowego, gdzie wrócili w 2009 roku. W 2013 roku sięgnęli po swój pierwszy krajowy puchar, a rok później podnieśli trofeum za mistrzostwo kraju, które od sezonu 2016/17 zdobywali co roku, aż ich hegemonię przełamał Piast.

Futsal w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice niestety nie mają swojego klubu w Ekstraklasie, ale 24 września pierwszy mecz w sezonie rozegra FC Silesia Box Siemianowice. Siemianowiczanie rozgrywki I ligi zainaugurują w Tychach, meczem z miejscowym GKS-em Futsal Tychy.