Lato w trakcie, więc zastanawiamy się, jak możemy wykorzystać czas, nie spędzając całych dni w domu. W Siemianowicach można całkiem przyjemnie spędzić wolne chwile, przy tym nie wydając ani złotówki

Koncerty

Od 2018 roku w każdy piątek lipca i sierpnia odbywa się cykl letnich koncertów w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Koncerty będą odbywać się przy szybie Krystyn o godzinie 20.

Kto wystąpi w tym roku?

1 lipca cykl koncertów rozpocznie Piotr Krakowski, tydzień później na scenie zobaczymy Elę Dębską. W kolejnych tygodniach lipca wystąpią Nita, For Your Soul i Eremwu. Sierpień rozpoczniemy od muzyki Sławomira Krzanowskiego, 12 sierpnia zagra Albo i Nie. 19 sierpnia to dzień podwójnego koncertu, dlatego godzina rozpoczęcia jest nieco inna od pozostałych dni. Już o 19 na scenie pojawi się Tara Gayan, a o 20:30 Zenn. Całość zakończy się koncertem Pif Pare.

Teatr dla dzieci

W lipcu w ramach Teatralnego Lata pod Chmurką, odbędzie się pieć spektakli dla dzieci. W każdą niedzielę lipca w amfiteatrze miejskim zostaną przygotowane pokazy dla najmłodszych. Zaczynając od 3 lipca, zobaczymy spektakle: „Jak Kicia Rufiego mądrości uczyła”, „Bajka o lodowej górze i królewnie Marysi”, „Cyrk Bobas”, „Król Maciuś”, „Bajka o gajowym Hrobotku”.