Jeśli nie to jest to najwyższa pora, żeby zainteresować się tym tematem. Największą zachętą może być możliwość zgarnięcia nagrody w wysokości 6 tys. zł. dla organizacji pozarządowych. Jeśli interesuje Was o co chodzi w tym konkursie, kto i jak może wziąć w nim udział, to czytajcie dalej!

Dla kogo jest Śląskie NOWEFIO?

Udział w konkursie mogą wziąć młode organizacje pozarządowe. Muszą one być zarejestrowane w województwie śląskim i to co ważne, musiały zarejestrować się w ciągu ostatnich 5 lat. Jeśli macie taką organizację, ale ma ona więcej niż 5 lat, to niestety nie będziecie mogli wziąć udziału w konkursie. Kolejnym ograniczeniem jest uzyskany przychód w ostatnim roku obrotowym. Nie może on przekroczyć 30 tys zł. Przez to wymaganie wiele organizacji nie będzie się mogło zakwalifikować. Głównym targetem są niewielkie stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich albo spółdzielnie socjalne.

Czas na zgłoszenia

Nabór rusza 19 kwietnia i potrwa do 9 maja. To właśnie w tym terminie możecie składać swoje wnioski. Nagrodą jest 6 tys. zł, które będziecie mogli przeznaczyć na rozwój Waszej organizacji. Jeśli nie wiecie, czy stworzony przez Was wniosek jest poprawny, to możecie skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Można ją odbyć zarówno osobiście, jak i zdalnie.

Zapraszamy do zgłaszania się, a jeśli sami nie kwalifikujecie się do konkursu, to koniecznie poinformujcie swoich znajomych.