To już ósma edycja konkursu wokalnego, który jest organizowany w Siemianowicach Śląskich od 2015 roku. Jeśli lubicie śpiewać i chcecie się zaprezentować przed szerszą publicznością to macie jeszcze trochę czasu na wysłanie swojego zgłoszenia. Tylko do 14 marca możecie wypełnić formularz, dołączyć do niego pliki muzyczne z Waszymi występami i wysłać wszystko w wiadomości mailowej.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zgłosić mogą się wszyscy zainteresowani, którzy mają ukończone 14 lat. Nie ważne, czy jesteście solistami, śpiewacie w duecie, czy tworzycie zespół muzyczny – dla każdego znajdzie się miejsce. Jeśli nie jesteście pełnoletni to niezbędna będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Pamiętajcie, że zgłaszając się musicie podać tytuły dwóch utworów, które zdecydujecie się pokazać, w tym jeden musi być koniecznie w języku polskim. Dodatkowo już na etapie zgłaszania się do konkursu konieczne jest podanie utworu, który będzie wykonany na finale- jeśli oczywiście dostaniecie się do niego.

Co jeszcze powinniście wiedzieć o Mikrofonie Siemiona?

Koniecznie zapamiętajcie najważniejsze daty. Do 14 marca wysyłać możecie swoje zgłoszenia. Wokaliści, duety i zespoły, które przejdą ten pierwszy etap, będą musiały pojawić się na przesłuchaniu na żywo. Już na etapie zgłoszenia możecie wybrać jaki termin Wam najbardziej odpowiada. Do wyboru jest 31 marca, 1 i 2 kwietnia. Po przesłuchaniach zostaną wybrani wokaliści i zespoły, które pojawią się w finale, który odbędzie się 10 kwietnia. Wszystkie etapy będą miały miejsce w Siemianowickim Centrum Kultury – Park Tradycji. W jury zasiądą: Alicja Boncol, Katarzyna “Puma” Piasecka i Bohdan Wantuła. Na zwycięzców czekać będą nagrody finansowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspaniałym konkursie wokalnym.