Siemianowice Śląskie, to piękne miasto pełne zabytków i ciekawych miejsc, jak na przykład: Muzeum Miejsckie, Pałac Donnersmarcków, Pałac Rheinbabenów w Michałkowcach, Pałacyk Romantyczny, Ratusz, czy Zespół Pałacowo – Parkowy. Są też restauracje oraz kawiarnie i piękne uliczki. Miasto może się szczycić naprawdę fantastycznymi miejscami i okolicami. Jednak internautom brakuje kilku miejsc w Siemianowicach. Wiadomo, każdy z nich marzy o czymś indywidualnie ale w kilku kwestiach znajdują wspólny mianownik!

Czego najbardziej brakuje mieszkańcom Siemianowic Śląskich?

Tym wspólnym mianownikiem, o którym mowa powyżej jest – rozrywka. Jeden z internautów, poparty dużą ilością innych komentujących, wspomina o takich miejscach jak: McDonald’s, gokarty, squash, ściana wspinaczkowa czy barów przy terenach zielonych. Wspomniano także o muzyce, mianowicie fajną opcją według internautów byłoby zorganizowanie małych koncertów, nowo powstających zespołów lub śpiew karaoke. Dodano także, że brakuje kina oraz miejsc typu kawiarnia, gdzie można by pójść z dziećmi na prawdziwe lody, czy desery. Jedna z internautek wspomniała o koktajlach owocowych, świeżo wyciskanych sokach, czy takiego deseru jak galaretka z bitą śmietaną. Wszystko tak by było zdrowi i bez chemii.

Pomysły kontra rzeczywistość, czy kiedyś spełnią się marzenia mieszkańców?

Kto wie, może kiedyś marzenia mieszkańców się ziszczą. Na dzień dzisiejszy, mieszkańcy żartują, że powinna powstać kolejna „Biedronka”, „Pepco”, czy „Rossmann”. A wy jak myślicie? Spełnią się marzenia idealnego miasta? Trzymamy kciuki!