Ci co mieszkają w Siemianowicach, bardzo dobrze wiedzą, że ich miasto posiada wiele miejsc pod względem kulturowym. Z racji tego, że mamy lato i są wakacje, warto wspomnieć o tych miejscach dla gości z innych części Polski. Być może podczas zwiedzania miasta, zechcą skorzystać z którejś atrakcji strefy kulturowej.

Gdzie się udać?

Muzeum Miejskie – mieści się przy ulicy Chopina w zabytkowym spichlerzu. Muzeum organizuje także przeróżne spotkania autorskie, jest organizatorem wielu wystaw w Galerii „Po schodach”, oraz aranżuje koncerty.

Siemianowickie Centrum Kultury – to tu odbywa się większość imprez kulturalnych. Budynek mieści się przy ulicy Niepodległości w Bytkowie. To również siedziba Pracowni Plastycznej „Okienko” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice”. To centrum kultury, posiada kilka oddziałów.

Młodzieżowy Dom Kultury im. dr Henryka Jordana – miejsce dla młodzieży, gdzie mogą rozwijać swoje pasie, takie jak: plastyka, taniec i śpiew.

Dom Kultury „Chemik” – to coś dla najmłodszych, bowiem podczas wakacji letnich, bądź ferii odbywają się tu półkolonie. Ponadto, w tymże Domu Kultury, organizowane są liczne spektakle teatralne  oraz recitale muzyczno – wokalne.

A co warto zobaczyć?

Ponad to wszystko, co powyżej, w Siemianowicach warto zwiedzić:

Park Miejski, który jest parkiem zabytkowy, Klasycystyczny Pałac Donnersmarcków, Neogotycki Kościół  św. Antoniego, Dom leśniczego i ogrodnika, Zespół Pałacowy i Folwarczny, Cmentarz Żołnierzy Niemieckich oraz Dawna Willa dyrektora kopalni Max.

Z pewnością jest jeszcze wiele innych  miejsc, które zainteresują turystę, nie tylko podczas tych wakacji, ale w różnych porach roku. Koniecznie odwiedźcie miasto – Siemianowice Śląskie.