W sobotę, przy Parku Tradycji, odbył się Piknik Zdrowia, który przyciągnął wielu zainteresowanych zdrowym stylem życia. Wśród atrakcji, które na nich czekały, było bezpłatne wykonanie różnego rodzaju badań i możliwość konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Na miejscu nie mogło zabraknąć również stoiska Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, które służyło promocji bezpiecznego stylu życia.

Piknik Zdrowia, którego ósma edycja odbyła się 15 czerwca, to impreza skierowana do osób chcących zadbać o swoje zdrowie i promować proekologiczny tryb życia. W tym roku, za sprawą kilkudziesięciu różnych instytucji, uczestnicy mieli okazję przeprowadzić bezpłatne badania oraz porozmawiać o swoim zdrowiu ze specjalistami. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą żyć w harmonii ze sobą i otaczającym ich ekosystemem.

Jednym z zaproszonych podmiotów była Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich. Na stoisku mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, a także rozmawiać z policjantami na temat ich pracy. W ramach działań profilaktycznych, uczestnicy mogli otrzymać odblaski i inne gadżety zwiększające świadomość zagrożeń. Organizatorzy zadbali również o to, aby uczestnicy mogli nauczyć się podstaw pierwszej pomocy oraz poznać zasady zdrowego ruchu dzięki pokazom zumby. Dodatkowo, każdy miał możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.