Funkcjonariusze z siemianowickiej komendy policji dołączyli do obchodów mikołajkowych w Szkole Podstawowej nr 16. Tegoroczne Mikołajki miały wyjątkowo sportowy charakter, co sprawiło, że dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić czas na różnorodnych atrakcjach, zarówno tych wymagających aktywności fizycznej, jak i tych o słodkim charakterze.

Stanowisko profilaktyczne przygotowane przez siemianowickich mundurowych cieszyło się dużym powodzeniem. Dzieci otrzymały od nich książeczki edukacyjne oraz opaski odblaskowe. Cele były proste – upewnić się, że najmłodsi są bezpieczni i widoczni podczas poruszania się po drogach, zwłaszcza po zmroku.

Mikołajki w naszym mieście obfitują w liczne imprezy dla najmłodszych, a lokalni policjanci niemalże zawsze są obecni na tych wydarzeniach. Współpraca z Mikołajem jest dla nich naturalna, a obecność dzieci, które tłumnie przychodzą po prezenty, stanowi doskonałą okazję do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie tylko wręczają książeczki profilaktyczne i opaski odblaskowe, ale także zachęcają do ich noszenia.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 najmłodsi mieli okazję wypróbować swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak strzelanie z łuku, rzut do celu czy kręcenie hula-hopem. Organizowany był również turniej piłki nożnej dwójek oraz gry i zabawy w rodzinnych drużynach. Na koniec dzieci odwiedził sympatyczny Misio Pakisio, który zdobył sympatię nie tylko najmłodszych, ale i policjantów.