Zarówno Gliwickie jak i Katowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zainwestują w realizację testów autonomicznego autobusu, który jest produktem firmy Blees. Inicjatorzy tego pomysłu są zdania, że warto pokryć koszty takiego przedsięwzięcia.

Gliwicka firma Blees przeprowadza próby swojego pionierskiego projektu – autonomicznego autobusu. Na chwilę obecną, pojazd ten kursuje po trasie Doliny Trzech Stawów na terenie Katowic. Jednakże, już za kilka dni autobus ten będzie poddany testom w Gliwicach, na ulicy Akademickiej, znajdującej się w obrębie terenu kampusu Politechniki Śląskiej. W obu przypadkach mowa o drogach, które nie są udostępnione dla ruchu samochodowego.

Prezydent Marcin Krupa oraz prezes PKM Katowice Roman Urbańczyk, byli jednymi z osób relacjonujących przebieg testów w Katowicach. Marcin Krupa zapowiedział, że już wiosną zostaną przeprowadzone testy z udziałem pasażerów. Dodał również, że po ukończeniu wszystkich testów i uzyskaniu certyfikacji, miasto Katowice planuje zakupić pojazdy tego typu.