Na terenie Siemianowic Śląskich doszło do dramatycznego incydentu. Stróże prawa zatrzymali 53-letniego obywatela tego miasta, który, będąc pod silnym wpływem alkoholu podczas domówki, brutalnie zranił nożem jednego ze swoich towarzyszy. Mężczyźnie postawiono oficjalne zarzuty próby dokonania zabójstwa.

W sobotę, 16 września, po godzinie 18:30 dyżurny oficer miejscowej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie dotyczące 37-latka, który miał paść ofiarą ataku nożownika. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy przybyli na wskazany adres i napotkali krwawiącego mężczyznę przed jednym z tamtejszych budynków. Natychmiast skorzystano z pomocy medycznej, by zapewnić poszkodowanemu właściwą opiekę.

Śledczy ustalili, że poszkodowany uczestniczył w alkoholowej imprezie u znajomych. Początkowo spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze, jednak nagle przerodziło się w gwałtowną kłótnię. 53-latek wziął do ręki metalową rurkę, zaatakował nią swojego przyjaciela, a po chwili dźgnął go nożem w okolice szyi.

Agresor został zatrzymany na miejscu przez policjantów. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, a do tego była to nie pierwsza jego zbrodnia. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.