Z pewnością każdy słyszał o Nocy Muzeum, kiedy to w wielu miastach można zwiedzać nie tylko Muzea, ale też np. Galerie Sztuki, całkowicie za darmo. Nie jest to jedyny plus tego wydarzenia, ponieważ oprócz tego niejednokrotnie otwierane są dodatkowe wystawy, albo istnieje możliwość zwiedzania ich z przewodnikiem. Wydarzenie to po raz kolejny zawita także do Siemianowic i już w piątek 13 maja będziemy mogli wybrać się do Muzeum Miejskiego. Sprawdźmy co będzie tam na nas czekać!

Rozpoczęcie o 20:00

Noc Muzeów w Siemianowicach rozpoczynamy standardowo o godzinie 20:00. O tej porze zaplanowane jest otwarcie wystawy muzealnej Piotra Kwiatkowskiego “Anamnesis”. Godzinę później, bo o 21:00 można będzie podziwiać również wystawę studentów Wyższej Szkoły Technik Informatycznych pt. “Cyfrowa Apokalipsa”.

Co jeszcze powinno Was zainteresować?

Noc Muzeów w SIemianowicach to nie tylko darmowe wejście do Muzeum Miejskiego i otwarcie ciekawych wystaw, ale też inne atrakcje. Już o 20:30 rozpocznie się gra muzealna pt. “To schody skrzypią”. Musicie przyznać, że jest to coś nowego i nietuzinkowego! O godzinie 22:00 będziecie mogli usłyszeć koncert zespołu Strzyga! Byliście kiedyś na koncercie w Muzeum? Prawdopodobnie nie, dlatego warto skorzystać z tej okazji i pojawić się w Muzeum Miejskim. Na zakończenie o 23:00 rozpocznie się Noc Poetów. Tam też będziecie mogli posłuchać Adama Bule, który zagra na gitarze.

Jak widzicie, będzie się działo. Warto zaplanować sobie czas i pojawić się w Muzeum Miejskim w piątek 13 maja. Co ciekawe, tegoroczna Noc Muzeów w Siemianowicach odbędzie się dzień wcześniej niż w większości europejskich miast. To oznacza, że w sobotę 14 maja będziecie mogli pojechać do innego miejsca i skorzystać z innych wydarzeń np. w Wieluniu.