Wyjątkowe spotkanie w wyjątkowym miejscu z wyjątkową Panią kustosz – Małgorzatą Derus. Tak można nazwać wydarzenie, które to odbędzie się w piątek 29 października o godzinie 17 w Pałacu Donnersmarcków, przy ulicy Chopina 10.

Jakie to będzie wydarzenie? Kto zaprasza na ten wyjątkowy wykład?

Wszystkich tych Państwa i nie tylko, którzy interesują się historią miasta Siemianowice Śląskie, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie, na którym zostanie poruszona tematyka zabytkowych witraży, które to cały czas można podziwiać na niektórych budynkach w mieście.

Pani Małgorzata Derus, która jest już emerytowaną kustoszką poprowadzi ten szczególny wykład wielką pasją i zaangażowaniem. Na wykładzie zostaną przedstawione zdjęcia z witrażami głównie odrestaurowanymi. Warto zaznaczyć, że choć witraże kojarzą się z kościołami to można je także ujrzeć w niektórych starych kamienicach lub innych budynkach miasta.

Inicjatorami i partnerami wydarzenia są: Fundacja Stajnia, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich.

Wydarzenie to zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.na lata 2021-2025