Dziś jest dniem wyjątkowym, szczególnie w Siemianowicach Śląskich, gdzie odbędzie się bieg o charakterze charytatywnym. Celem tej sportowej imprezy jest zbiórka środków dla Piotra Kochanka, rzecznika Urzędu Miasta, który toczy bitwę o powrót do pełni zdrowia.

Tych, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do tego szczytnego celu, serdecznie zapraszamy do Parku Pszczelnik. Wydarzenie o nazwie „Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking w ramach Narodowego Dnia Sportu” potrwa od 11:00 do 15:00. Trasa 5-kilometrowego biegu rozpoczyna się oraz kończy w Parku Pszczelnik – to idealna okazja, by spędzić aktywnie czas z całą rodziną.

Piotr Kochanek to znany nie tylko jako rzecznik urzędu miasta, ale również jako utalentowany muzyk, kochający ojciec i mąż, a przede wszystkim człowiek o wielkim sercu. Zawsze był przyjazny, solidny i dobry. Kilka tygodni temu dowiedział się o swojej chorobie – nowotworze złośliwym żołądka. Na swoim profilu społecznościowym napisał: „Choroba 'n’ przychodzi zawsze za wcześnie, zawsze gdy nie jest zapraszana i zawsze zbyt szybko, by zdążyć jej powiedzieć: Wara od mojego ciała, nie chcę mieć z tobą nic do czynienia. Na pewno potrafi zatrzymać cały pęd życia i Twoją ulubioną prędkość, w jakiej to życie przemierzasz…”.