Złap wewnętrzny balans na łonie natury w pobliżu swojego miasta!

Nasze miasto słynie przede wszystkim z przemysłu. Jednakże ważną cechą naszej miejscowości jest również przyroda, która świetnie kontrastuje z industrialnym krajobrazem naszego regionu. W naszym regionie znajduje się wiele bardzo atrakcyjnych miejsc, które są przepełnione piękną przyrodą. Sprawdź listę terenów zielonych z naszego regionu.

Park Miejski – to zdecydowanie największy park w naszym mieście. Znajduje się na obszarze historycznego zespołu pałacowo-parkowego. To ukochane miejsce wielu mieszkańców naszego miasta. Znajdują się tutaj liczne place zabaw, trasy rowerowe, siłownie na powietrzu, staw z wyspą, urzekające alejki spacerowe. Rosną tu liczne kolorowe kwiaty, krzewy i drzewa.

Skarpa Ursynowska – to również teren zaliczany do bardzo lubianych przez tubylców. Obszar jest zalesiony. Skarpa znajduje się na południowym wschodzie Siemianowic. Miejsce wyróżnia się dużą ilością zieleni. To idealne miejsce, aby zaczerpnąć trochę spokoju. Miejsce sprawdza się dla tych, którzy kochają długie spacery oraz wycieczki rowerowe. Ze skarpy widać piękny widok na miasto.

Zalew Siemianowicki – jest to jezioro, które ma ponad 1000 hektarów. Zalew jest sztuczny. Znajduje się na granicy z miastami Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice. To tutaj ludzie uwielbiają spędzać czas na piknikowaniu, grillowaniu, wycieczkach rowerowych oraz pieszych.

Rezerwat Przyrody „Las Murckowski” – las znajduje się na terenie naszej miejscowości, a także Katowic. Las uznawany jest za najcenniejszy na Śląsku. Rosną tutaj dęby, grabie, jawory, buki. Występuje tutaj wiele gatunków zwierząt, które zaliczane są do rzadkich, jak np. żurawie, łosie, sowy.

Bez wątpienia dużą popularnością cieszą się również Łąki Siemianowickie. Ten zielony obszar rozciąga się od Zalewu Siemianowickiego do miasta Bytom. Można spotkać tutaj wielu spacerowiczów, którzy marzą o poprzebywaniu wśród klimatycznych stawów i śpiewu ptaków. Zdecydowanie w wskazanych miejscach wielu znajdzie upragniony spokój i zdecydowanie zrelaksuje się od codziennych obowiązków.