Korzystając z pięknej jesiennej aury, która nas nie zawodzi, w Siemianowicach Śląskich w ostatnią sobotę (o9.10.2021 r.) został zorganizowany bieg pt. „Piwna mila”.

Kto zorganizował taki bieg? Kto w nim uczestniczył? Na czym polegał?

Bieg „Piwna mila” został zorganizowany przez miasto Siemianowice Śląskie, Pałac Inspiracji oraz Przyjaciele Biegają. Odbył się on w parku miejskim w towarzystwie pięknej, jesiennej pogody, ale nie tylko. Całemu wydarzeniu towarzyszyło również — piwo!

Uczestnicy przed rozpoczęciem biegu i tuż po nim, mieli za zadanie wypić małe piwo. Dystans całego biegu wynosił 1600 metrów, a biegaczy było prawie dwustu. Można powiedzieć, że był to trochę taki — Oktoberfest. Dodatkowo niektóre osoby, miały też przebrania, które można skojarzyć z nadchodzącym — Halloween.

Na zakończenie piwnego biegu, zawodnicy liczyć mogli na pamiątkowy medal, który wręczał Pan Artur Bauca, który na czas wydarzenia odgrywał rolę – „Hugo Donnersmarcka”.

W biegu uczestnikami nie byli tylko Siemianowiczanie, ale także mieszkańcy okolicznych miast. Wysokie pozycje wśród kobiet zajęły (kolejność losowa):